kliknij, by przejść do newslettera kliknij, by przejść do działu reklamy
księgarnia janikowska.pl
 
 

przepisy Łucji***
Serwis prowadzony jest
we współpracy z:
Zakładem Mostów PWr, Zakładem Budowy Mostów PP, Politechniką Warszawską
oraz Związkiem Mostowców.

In situ in morzu (str. 1)

In situ in morzu

tekst | Katarzyna Janikowska


Do tej pory wzbudzającą we mnie szalone emocje była stawa — w jedną stronę: ooo... zaraz będzie Sassnitz, w drugą: ooo... już niedługo Świnoujście — której nazwy nie potrafiłam wymówić i ukułam własną: GrandWaldeEje (faktycznie: Greifswalder Oie). Nie wiem, czy jakikolwiek Waldemar miał z nią coś wspólnego, ale Wielkie Oko, niesamowicie wyglądające nocą na czarnym Bałtyku, zasługiwało, moim zdaniem, na określenie mocniejsze niż jedynie Wyspa Greifswaldzka.

Ta stawa jest mocno wstawioną w wyspę 39-metrową latarnią.

Od pierwszego sierpnia emocjonalnie zostałam związana ze stawami nawigacyjnymi na wodnym torze podejściowym do portu LNG w Świnoujściu.Kadry z filmu AarslefZaproszenie szczecińskiego oddziału Aarsleff, które — nomen omen — wpłynęło do redakcji pod koniec lipca, poskutkowało wypłynięciem z naszej redakcji przedstawiciela Komitetu Obrony Betonu oraz Towarzystwa Opieki nad Zabijanymi Palami na Bałtyk. A to po to, by wziąć udział w zorganizowanej przez ww. firmę wycieczce technicznej w celu podpatrzenia, choć przez kilka godzin, jak się to to buduje, czy też może stawia.

Pływanie miało się odbywać w cieniu Samsona. Wypłynęło mi z pamięci, dlaczego koniec końców dźwig z wycieczką nie wypłynął — ot, jak zwykle, złośliwość rzeczy martwych — popłynął sobie dopiero montować żelbetową czapkę stawy, jak napływowi goście, po rejsie, rozpłynęli się po Polsce.1 2 3 » »»

polecamy

Towarzystwo Opieki
nad Zabijanymi Palami
i Deskowaniem Traconym

AKADEMIA AARSLEFF:
Poniżej link do darmowego, profesjonalnego programu do wyznaczania nośności pali prefabrykowanych wg metody opisanej w normie PN-83/B-02482 Fundamenty budowlane. Nośność pali i fundamentów palowych.

PalePN Lite 4.0

***

Komitet
Obrony Betonu

Panel Wall P i Panel Wall Konstrukcje oporowe
z gruntu zbrojonego.

BBR Polska Sp. z o.o.

***

Stowarzyszenie
Producentów Cementu

Konkurs: POWER CONCRETE
więcej na stronie: dnibetonu.pl

 
polityka PRYWATNOŚCI
POLEĆ znajomemu nasz serwis
|
RSS
kontakt
 
manufaktura janikowska